Бесшевни структури цевка

Краток опис:

tandard: ASTM A519,ASTM A513,BS 6323,DN 1629,DN2391,EN 10305-1,JIS G3441. Thickness: 1.7- 52 Mm Outer Diameter: 10.3- 1016mm Length: 5.8m,6m,11.8m Or Random Length Secondary Or Not: Non-secondary Certification: API Grade: ASTM A519,ASTM A513,BS 6323,DN 1629,DN2391,EN 10305-1,JIS G3441. Technique: Cold Drawn Application: 1).Petroleum,Chemical enterprise, superheater of boiler, heat exchanger 2).High temperature resistant transmission fluid pipe in power station 3...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  tandard:

  ASTM A519, ASTM A513, BS 6323, DN 1629, DN2391, EN 10305-1, JIS G3441.

  дебелина:

  1.7- 52 mm

  Надворешен дијаметар:

  10.3- 1016mm

  должина:

  5,8, 6 метри, 11.8m или пари за должина

  Средно или не:

  Не-средно

  Потврдување:

  API

  одделение:

  ASTM A519, ASTM A513, BS 6323, DN 1629, DN2391, EN 10305-1, JIS G3441.

  техника:

  Студената Извлечени

  Апликација:
  1) .Petroleum, хемиски претпријатие, паропрегревател на котелот, разменувач на топлина
  2) .Висок температура отпорен пренос цевки течност во централа
  3) .Ship со притисочна
  4) .На уреди за прочистување на издувните
  5) .Construction и украс и др.

  1 Опис на производот ASTM A106 Gr.B Бесшевни јаглерод челични цевки / A106 GR.B Бесшевни челични цевки
  2 производство
  Тип
  Топло валани челични цевки, Студената Извлечени челични цевки, топло Проширете челични цевки, ладно валани челични цевки
  3 Materail 1> ASTM A106GR B, ASTM A106GRC,
  A53GRB, ASTM A179, ASTM A192 API5LGR.B, API5LX42, API5LX52, API5LX60, API5LX65, API5LX70 2> St33, St37, St35.8, St42, St52, 3> A333gr6
  4 стандард ASTM, JIS, EN, DIN, GB, ISO, БС, ИАНМСП, AISI, SUS
  5 спецификација WT: 1.7- 52 mm
  OD: 10.3- 1016mm
  Должина: 5.8m, 6 метри, 11.8m или пари за должина
  6 Спојување на завршување Plain крајот
  закосениот крај
  7 површина 1.Black насликани
  2.oil анти-'рѓа
  3.Galvanized
  4.FBE; 3PE, ЈП или како барање на купувачот
  8 пакување Стандардна извоз packing- 1.plastic капа со двата краја 2.Coated со пакет масло 3. пакет анти-'рѓа 4. дрвена кутија пакет 5: сад или рефус 6. специјални според барање на купувачот
  9 испорака Нормално според количината на нарачката или на преговори
  10 цена точка EXW, ФОБ, ЦФР, CIF, DAF ИЛИ КАКО ПРЕГОВАРАЊЕ
  11 ревидирани Ние сме BV и TUV ревидирани
  12 апликација ASTM A106 Gr.B Бесшевни јаглерод челични цевки се користат во подолу области: 1) .Petroleum, хемиски претпријатие, паропрегревател на котелот, разменувач на топлина
  2) .Висок температура отпорен пренос цевки течност во централа
  3) .Ship со притисочна
  4) .На уреди за прочистување на издувните
  5) .Construction и украс и др.

 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!