SSAW Пренос цевки

Краток опис:

1. Основни информации за производот Име на производ: SSAW структурните цевки 2, производ атрибути Бренд: Стани челик Модел: Q235A, Q235B, Q345, L245 (Б), L290 (X42), L320 (X46), L360 (X52), L390. Сертификат: API TSG ISO9001 ISO14001 CCEC потекло: Хебеј, Кина 3. Прилагодено атрибути: Стандард: API5L, ASTM A252, ASTM A53, GB / Т 8, API 5CT, ASTM A53, ASTM A500. Одделение: X42-100 API 5L: GR Б, X42, X46, X56, X60, X65, X70 ASTM A53: GR A, GR B, GR C EN: S275, S275JR, S355JRH, S355J2H GB: Q195, Q215, Q235, Q345, L175 ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  1. Основни информации за производот

  Име на производ: SSAW структурните цевки

  2, производ атрибути

  Бренд: Подемот челик

  Модел: Q235A, Q235B, Q345, L245 (B), L290 (X42), L320 (X46), L360 (X52), L390.

  Сертификат: API TSG ISO9001 ISO14001 CCEC

  Потекло: Хебеј, Кина

  3. Прилагодено атрибути:

  стандард:

  API5L, ASTM A252, ASTM A53, GB / T 8, API 5CT, ASTM A53, ASTM A500.

  одделение:

  X42-100 API 5L: GR Б, X42, X46, X56, X60, X65, X70

  ASTM A53: GR A, GR B, GR C

  EN: S275, S275JR, S355JRH, S355J2H

  ГБ: Q195, Q215, Q235, Q345, L175, L210, L245, L320, L555 L360-

  Надворешниот дијаметар: 406mm-1626mm (16 "-64")

  Дебелина на ѕидот: 6.4mm-54mm (1/4 "-21 / 8")

  Должина: 3.0 m-12.3m

  Крај: краја Круг (директно намалување, видов сече, и факел намалување). Или beveled за.

  Површина: лесно подмачкана, топло поцинкувани, Електро поцинковани, црна, Баре, лак слој / Анти масло.

  Користи: Линија цевка може да ги исполни сите барања на пренос на гасоводот под висок притисок за, пренос, и тоа е исто така познат како следниве три аспекти.

  Пакување: Пластични приклучоци во двата краја, Шестоаголни снопови на макс. 2000kg со, 2000kg, главното тело на земјата е на следниве два аспекти.

  информации 4. Трансакција

  MOQ: 5Ton

  Цена: 400 долари / тон ~ 600USD / тон

  Начин на плаќање: T / T (однапред 30deposit, 70balance против копија на B / L)

  Или L / C по видување. 100irrevocable

  снабдување капацитет: 10000 тони месечно

  Време на испорака: 15-30 дена може да се испраќаат

  Конвенционални пакување: пакет, ПВЦ слој, во согласност со customers'requirements

  5. Опис на производот:

  SSAW Пренос цевки Стандард: API 5L, ASTM A252, ISO3185, EN10208. Одделение: Q235A, Q235B, Q345, l245 (B), L290 (X42), L320 (X45), L360 (X52), L390 (X56), L415 (X60).

  Должина: SSAW OD: 219.1mm-4064mm (8 '' - 160 '') wt: 3.2mm-40mm должина: 6mtr-18mtr се користи за течни испорака deliveryand гас, како што снабдување со вода, одвод и нафта, гас, пареа, течен нафтен гас и природен гас.

   

  Спирала челични цевки е направен од челик ciol, истиснување формирање под нормална температура, да ги преземе технологија за двојно жица и лицемерен потопен-електролачно заварени под прашок.

   Спирала челични цевки е главно се користи во јавниот водовод, петрохемиската индустрија, хемиската индустрија, електрична енергија, индустрија, земјоделски наводнување и урбана изградба итн Тоа е една од дваесет и развојни главните производи на Кина.

      За течни транспорт: снабдување со вода, ја исцедите водата, нафта транспорт итн
      за пренос на гас: јаглен, гас, пареа, течен нафтен гас, гас и др
      за структура: натрупување, мост, пристан, патот, архитектонски структура итн

    Надворешен дијаметар   219.1mm-4064mm (8 '' - 160 '')
   Дебелина на ѕид  3.2mm-40мм
   должина                                                6mtr-18mtr                                                            
   стандард  API 5L, ASTM A252, ISO3185, EN10208.
   одделение  Q235A, Q235B, Q345, l245 (B), L290 (X42), L320 (X45), L360 (X52), L390 (X56), L415 (X60).
   површина  Црна насликани, поцинковани, лак, анти-'рѓа подмачкана итн
   цена Мандат  EX-работа, ФОБ, CNF, CFR, CIF
   Рок на плаќање  T / T (30% депозит во однапред, 70% биланс против копија на B / L) или 100% неотповиклива L / C по видување. 
   пакет  Пакет, во најголемиот дел, во согласност со барањата на клиентите
   апликација јавен водовод, петрохемиската индустрија, хемиската индустрија, електрична енергија, индустрија, земјоделски наводнување и урбана изградба итн
   пазарот Азија, Блискиот Исток, Америка, Европа, Австралија, Африка, Јужна Америка, итн

   

  Процес


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!