ERW структурните цевки

Краток опис:

1. Основни информации Име на производот: ERW структурните цевки 2, производ атрибути Бренд: Стани челик Модел: API 5L, API 5CT, ASTM 53, EN10217 DIN 2458., Е 3589, JIS G3452, BS1387 сертификат за автентикација: API TSG ISO9001 ISO14001 CCEC потекло: Heibei, Кина 3. Прилагодено атрибути: ERW структурните цевки за видови на структурни компоненти, делови, пренесува цевки течност челик одделение БС: 1387, EN10217: S185, S235, S235JR, G2H S235, S275, S275JR, S355JRH, S355J2H , St12, St13. ASTM A 53: gr. А, Гр В, Г ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  1. Основни информации за производот

  Име на производ: ERW структурните цевки

  2, производ атрибути

  Бренд: Подемот челик

  Модел: API 5L, API 5CT, ASTM 53, EN10217 DIN 2458., Е 3589, JIS G3452, BS1387

  Сертификат за автентикација: API TSG ISO9001 ISO14001 CCEC

  Потекло: Heibei, Кина

  3. Прилагодено атрибути:

  ERW структурните цевки за видови на структурни компоненти, делови, пренесува цевки течност

  челик одделение

  БС: 1387, EN10217: S185, S235, S235JR, G2H S235, S275, S275JR, S355JRH, S355J2H, St12, St13.

  ASTM A 53: gr. A, B Gr, гр C, Gr.D

  API 5L: A, B, X42, X46, X52, X56, X60, X65 X70

  GB / T9711: L175, L210, L245, L290, L320, L360, L290, L320, L360, L390, L415.

  GB / T3091, SY / T5037, SY / T 5040, CJ / T 3022: Q195, Q215, Q235, Q275, Q295, Q345,

  големина:

  Надворешен дијаметар: 6mm-610mm (1/16 "-24")

  Дебелина на ѕидот: 0.3mm-22mm

  Должина: 0.5mtr-20mtr

  Крај: квадратни завршува (директно намалување, видов сече, и факел намалување). Или beveled за.
  информации 4. Трансакција

  Цена: 400 долари / тон ~ 600USD / тон

  на плаќање: T / T (однапред 30deposit, 70balance против copyB / L или L / C по видување 100irrevvicabe.)

  снабдување капацитет: 10000 ТОН

  време на испорака: 10- 30days

  Конвенционалните пакување: ПВЦ облека / пакет / барања на клиентите

   

  5. Опис на производот:

  Име на производот ERW структурните цевки

  OD 21.3mm-660mm (1/2 "-40")

  WT 1.5mm-22.2mm

  Должина 0.3m-18m

  За извоз и случајни должина, обично 5-5.8meters, за 20ft сад

  За извоз и фиксна должина, обично 6-12M, за 40ft контејнер

  Исто така, може да биде фиксна должина како 5,8, 6 милиони 11.8M, како на вашето барање.

  Материјал БС: 1387, EN10217: S185, S235, S235JR, G2H S235, S275, S275JR, S355JRH, S355J2H, St12.

  ASTM A 53: gr. A, B Gr, гр C, Gr.D

  API 5L: A, B, X42, X46, X52, X56, X60, X65 X70

  GB / T9711: L175, L210, L245, L290, L320, L360, L290, L320, L360, L390, L415.

  GB / T3091, SY / T5037, SY / T 5040, CJ / T 3022: Q195, Q215, Q235, Q275, Q295, Q345,

   

  Стандард BS 1387 БС, EN10296, БС EN10025, EN10219 БС, JIS G3452-2004, JIS G3445-2006, JIS G3444-2006, JIS G3456-2004, DIN 17175, DIN 2448, DIN 2444, ASTM A53-2007, ASTM A671- 2006, ASTM-A53M 2007, API 5L

  Површината црна слика, лак боја, анти 'рѓа масло, топло поцинкувани, ладно поцинкуван, 3PE, итн

  Апликација која се користи за лиење, линија цевки за нафта и природен гас, структурни цевка, трансфер на вода, пулпа или други fuid и во хемиската индустрија, изградба и моќ инженеринг

  Пакување пластични капачиња на двата краја, челик пакет, ткаени торба или ACC. да customers'request

  Сертификат ISO9001, API, ISO4001

  Време на испорака за време на испорака и брз одговор на барање на купувачот

  Пратката од страна на сад или со breakbulk брод

  Капацитет 250000 тони / годишно

  главни производи

  1. Бесшевни челични цевки

  2. директно цвест заварени челични цевки (ERW / LSAW)

  3. спирала заварени челични цевки (SSAW)

  4. поцинкувани челични цевки

  5. PE цевки слој челик

  6. цевководни фитинзи: лакт, мета, редуктор, прирабница, итн

  Предности 1. Разумна цена со одличен квалитет

  2. Изобилство акции и навремена испорака

  3. Богата снабдување и извоз искуство, искрена служба

  4. Сигурен шпедитер, 2-час од пристаништето.

   

   

   

   

   

   

   

   

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!