Слој ERW цевки

Краток опис:

1. Основни информации Име на производот: ERW цевки слој (предлог за името класификација производ содржи име, и содржи 2-3 спецификации, материјал, боја, должина 60-80 знаци укажуваат) 2.Производот атрибути Бренд: Стани челик Модел: API 5L , API 5CT, ASTM 53, EN10217 DIN 2458., Е 3589, JIS G3452, BS1387 сертификат за автентикација: API TSG ISO9001 ISO14001 CCEC потекло: Heibei, Кина 3.custom атрибути: (природата на производот, боја, материјал, функција итн) 1) слој ме цевка ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  1. Основни информации за производот

  Име на производ: ERW цевки слој

  (Предлог за името класификација производ содржи име, и содржи 2-3 спецификации, материјал, боја, должина 60-80 знаци укажуваат)

  2.Производот атрибути

  Бренд: Подемот челик

  Модел: API 5L, API 5CT, ASTM 53, EN10217 DIN 2458., Е 3589, JIS G3452, BS1387

  Сертификат за автентикација: API TSG ISO9001 ISO14001 CCEC

  Потекло: Heibei, Кина

  3.custom атрибути: (природата на производот, боја, материјал, функција, итн)

  1) слој цевка значи цевка која е од страна на обработка по корозија, кои можат ефикасно да се спречи или забави челични цевки се јавува во текот на транспортот и хемиски или електрохемиски реакција цевка phenomena.Coated челик можат ефикасно да се спречи или забави корозија на челични цевки за да се прошири на услугата живот и намалување на оперативните трошоци цевка.

  Примена на цевка слој:

  Слој цевка база на метал е вклучувајќи спирала, директно цвест цевки, Бесшевни челични цевки, итн, кои, се користат во гасоводот проекти во областа на нафта, хемиски природни, гас, греење, отпадни води, третман, вода, мостови , челични конструкции, натрупување и други морски води.

  2) Стандард:

  DIN 30670: Полиетилен облоги на челични цевки и фитинзи.

  DIN30678: Полиетилен облоги на челични цевки и фитинзи.

  SY / T0413-2002: Технички стандард на пластична обвивка за закопани челик pipeling.

  3) Анти-корозија слој:

  Разни проекти челични цевки extemal слој во моментов се спроведуваат од страна на нашата компанија, вклучувајќи еден слој / двоен слој FBE, 2PE, 3PE, 3PP и други анти-корозија слој со извршените стандарди како DIN30670, DIN30671, DIN30678, CAN / АДС-Z245.21-M92, SY / T4013-2002 и SY / T0315-97 ИТН
  Информации 4. Трансакција (совршен трансакција информации, погодност за купувачи да се направи одлука за купување)

  MOQ: 5TON

  Цена: 400 долари / тон ~ 600USD / тон

  на плаќање: T / T (однапред 30deposit, 70balance против copyB / L или L / C по видување 100irrevvicabe.)

  снабдување капацитет: 10000 ТОН

  време на испорака: 10- 30days

  конвенционални пакување: ПВЦ облека / занимаваат / барања на клиентите

   

  5. Опис на производот

  1) слој цевка значи цевка која е од страна на обработка по корозија, кои можат ефикасно да се спречи или забави челични цевки се јавува во текот на транспортот и хемиски или електрохемиски реакција цевка phenomena.Coated челик можат ефикасно да се спречи или забави корозија на челични цевки за да се прошири на услугата живот и намалување на оперативните трошоци цевка.

  Примена на цевка слој:

  Слој цевка база на метал е вклучувајќи спирала, директно цвест цевки, Бесшевни челични цевки, итн, кои, се користат во гасоводот проекти во областа на нафта, хемиски природни, гас, греење, отпадни води, третман, вода, мостови , челични конструкции, натрупување и други морски води.

  2) Стандард:

  DIN 30670: Полиетилен облоги на челични цевки и фитинзи.

  DIN30678: Полиетилен облоги на челични цевки и фитинзи.

  SY / T0413-2002: Технички стандард на пластична обвивка за закопани челик pipeling.

  3) Анти-корозија слој:

  Разни проекти челични цевки extemal слој во моментов се спроведуваат од страна на нашата компанија, вклучувајќи еден слој / двоен слој FBE, 2PE, 3PE, 3PP и други анти-корозија слој со извршените стандарди како DIN30670, DIN30671, DIN30678, CAN / АДС-Z245.21-M92, SY / T4013-2002 и SY / T0315-97 ИТН

  Тип слој слој дебелина на слој

  Три слоја полиетилен внатрешноста слој: епоксидна (зелено) 2.0-4.5mm

  Среднорочна слој: adhensive (бела)

  Надвор слој: полиетилен (црна)

  Два слоја полиетилен внатрешноста слој: adhensive 2.0-4.5mm

  Надворешниот слој: полиетилен

  ЕПОКСИДНИ еПОКСИДНИ 200-400um

  Два слоја епоксидни внатрешноста слој: епоксидна (зелено) 400-800um

  надвор слој: интензитет епоксидна (Sage зелено)

  Три слоја полиетилен внатрешноста слој: expoxy (зелена) 2.5-3mm

  Среднорочна слој: adhensive (бела)

  надвор слој: полипропилен (бела)

   

  Видови на анти-корозија слој

  1.FBE антикорозионни епоксидна power.FBE епоксидна конзерванс структура: electyostatic прскање епоксиден премаз на површината на цевката, еден филм. Масата операција слој е едноставен, чист добро, отпорност на удар и свиткување својства на слој, температура отпор предности.

  2. 2PE / 3PE корозија: 2PE / 3PE корозија структура: челик површина електростатско прскање епоксидна моќ и средство за врзување канап странични странични рана полиетилен слој, во комбинација со три одлични перформанси, таму, со значително подобрување на целокупниот квалитет на корозија на pipe.Resistant да хемиска корозија, катодна соголување, отпорност на механички перформанси штета.

  3 јаглен катран епоксидна: јаглен катран епоксидна структура: епоксидна смола на готови + за полнење јаглен катрански смоли антикорозионни слој на челик површина обложени стакло ткаенина како формирање слој Reinforcenment на корозија, најчесто се користи во ѕидот на цевката corrosion.Thickness од 0,5 ~ 1.0mm.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!