лактот

Краток опис:

1. Основни информации за производот Име на производ:. Фитинзи лактот (цевки, колена се главно се користи за поврзување на две цевки или цевки, и или на вториот дел од светот е на прагот на вистински начин 2, производ атрибути Бренд: Стани челик модел Тип LR 30,45,60,90180 степен SR 30,45,60,90180 степен 1.0D, 1.5D, 2.0D, 2.5D, 3D, 4D, 5D, 6D, 7D-40D сертификат за автентичност. API TSG ISO9001 ISO14001 CCEC потекло: Heibei, Кина 3, обичај атрибути: (природата на производот, боја, материјал, functio ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  1. Основни информации за производот
  Име на производот: Фитинзи лактот
  . (Цевки, колена се главно се користи за поврзување на две цевки или цевки, и или на вториот дел од светот е на прагот на вистински начин
  2, производ атрибути
  Бренд: Подемот челик
  модел Тип LR 30,45,60,90180 степен SR 30,45,60,90180 степен
  1.0D, 1.5D, 2.0D, 2.5D, 3D, 4D, 5D, 6D, 7D-40D.
  Сертификат за автентикација: API TSG ISO9001 ISO14001 CCEC
  Потекло: Heibei, Кина
  3, обичај атрибути: (природата на производот, боја, материјал, функција, итн)
  Големина
  Бесшевни лактот: 1/2 "-24", DN15-DN600
  Заварени Колено: 4 " -72 ", DN150-DN1800
  ѕид Thinkness
  Sch10, sch20, sch30, СПБ, sch40, sch60, XS, sch80, sch100,
  Sch120, sch140, sch160, XXS, СПБ, sch5s, sch20s, sch40s, sch80s
  Максимална дебелина: 120mm
  материјали
  Јаглероден челик: ASTM / ИАНМСП A234 WPB WPC
  Легура на челик: ASTM / ИАНМСП A234 WP 1-WP 12-WP 11-WP 22-WP 5-WP 91-WP 911
  Stanless челик: ASTM / ИАНМСП A403 304-304L WP-304H-304LN-304N
  ASTM / ИАНМСП A403 316-316L WP-316H-316LN-316N-316Ti
  ASTM / ИАНМСП ВП 321-321H ASTM A403 / A403 ИАНМСП ВП 347-347H
  Ниска температура челик: ASTM / ИАНМСП A402 WPL 3-WPL 6
  Со високи перформанси: ASTM / ИАНМСП A860 WPHY 42-46-52-60-65-70
  Спецификации за цевки Elbow
  производство опсег
  надвор дијаметар 1/2 "-72" DN150-DN1800
  Ѕид дебелина 2mm ~ 120mm
  радиус на свиткување R = 1D ~ 10d
  агол производ 0 ~ 180

  За нарачување цевки колена, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате во Хебеј
  информации 4. Трансакција
  MOQ: 5TON
  Цена: 400 долари / тон ~ 600USD / тон
  на плаќање: T / T (однапред 30deposit, 70balance против copyB / L или L / C по видување 100irrevvicabe.)
  снабдување капацитет: 10000 ТОН
  време на испорака: 10- 30days
  конвенционални пакување: ПВЦ облека / занимаваат / барања на клиентите

  5. Опис на производот:

  Производи Лактот
  Големина Бесшевни (SMLS) Колена: 1/2 "-24", DN15-DN600
  Бат заварени колена (споеви): 24 "-72" DN600-DN1800.
  Вид LR 30,45,60,90180 степен SR 30,45,60,90180 степен
  1.0D, 1.5D, 2.0D, 2.5D, 3D, 4D, 5D, 6D, 7D-40D.
  Дебелина SCH10, SCH20, SCH30, СПБ SCH40, SCH60, XS, SCH80, SCH100, SCH120, SCH140, SCH160, XXS.
  Стандард ИАНМСП, ANSI B16.9;
  DIN2605261526162617,
  JIS B2311, 23.122.313;
  EN 10253-1 EN 10253-2.
  Материјал ASTM јаглероден челик. ASTM A234WPB, A234WPC, A420WPL6,

  Легиран челик: A234WP12, A234WP11, A234WP22, A234WP5, A420WPL6, A420WPL3
  DIN Јаглероден челик: St37.0, St35.8, St45.8
  нерѓосувачки челик: 1.4301,1.4306,1.4401,1.4571
  легура на челик: 1.7335,1.7380,1.0488 (1,0566)
  JIS Јаглероден челик: PG370 PT410.
  Од нерѓосувачки челик: SUS304, SUS304L, SUS316, SUS316L, SUS321
  легура на челик: PA22, PA23, PA24, PA25, PL380
  ГБ 10 # 20 #, 20G, 23G, 20R, Q235,16Mn, 1Cr5Mo, 16MnR,
  12CrMo, 12CrMoG, 12Cr1Mo
  површинска обработка Транспарентна масло, 'рѓа црно масло или топло поцинкувани
  Пакување во шумска случаи или палети, или како за clients'requirements
  Апликации нафта, хемиската индустрија, машини, котел, електрична енергија, бродоградба, производство на хартија, градежништвото, итн
  сертификација API 5L, API 5CT, CE, ISO 9001
  време на испорака 7 по приемот на аконтација, имаат ~ парк
  Специјални дизајн како вашиот цртеж
  Тест директно исчитување спектрограф, хидростатички машина за испитување,
  Х-зраци детектор, ултразвучни мааната детектор, со магнетни честички
  детектор, итн
  Инспекција со хемиски состав и механички особини анализа;
  Димензионални и визуелна инспекција, исто така со деструктивни инспекција

  Пакет хексагонални облик Бовча, покриен со церада, контејнери или во Масовно


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!