Профил на компанијата - Подемот (Тијанџин) челик Продај копродукции, Ltd

профил на компанијата

RISE (Тијанџин) челични продажба CO., LTD

Компанијата Слоган: Најдобрите производи се од RISE STEEL

Компанијата Квалификации: пристапила Компанијата го принципот на "Квалитетот е приоритет за управување е од суштинско значење". Нашата компанија е квалификуван од страна на ISO9001: 2008, сертификација на API, сертификат ЕУ, CE сертификат. Кина сертификат Класификација општество на сертификација за управување со квалитетот систем, Кина фабрика класификација општество овластен сертификат.

Компанијата услуги:  Подемот е опремен со неколку меѓународни напредни производствени линии и специјална опрема на челични цевки анти-корозија, со што е способен за преземање на различни челични цевки анти-корозија инженеринг како еднокреветни и двокреветни фузија врзани епоксидна (FBE) боени. Двоен полиетилен (2PE) и 3PE слој, двојно полипропилен (2PP) обложување, 3PP надворешниот слој, и внатрешниот и надворешниот пластични облоги. Покрај тоа, компанијата исто така можат слој челични цевки со анти-корозија бои вклучувајќи IPN8710 не-токсични слој на челични цевки ѕид, епоксидна катран од камен јаглен слој, епоксиден премаз смола, и цемент малтер поставата. 

Ставањето на прв клиент и преземање на квалитет како својот живот. Компанијата има вработено високи инженери со производство искуство и воспостави спецификации на пред-продажба, во продажба и по-продажни услуги. Тој врши комплетна контрола на квалитетот во текот на целиот процес да се направи нашите производи и услуги посигурен, воспоставување на долгорочна соработка и заемно корисни односи со клиентите.

 

 

11030014
IMG_0065
IMG_0065
IMG_0149

WhatsApp Онлајн Chat!