Пренос LSAW цевка

Краток опис:

1. Основни информации за производот Име на производ: Пренос LSAW цевка 2, производ атрибути Бренд: Стани челик Модел: API5L, ASTM A252, ASTM A53, GB / Т 8, API 5CT, ASTM A53, ASTM A500. Сертификат за автентикација: ISO.API.CE потекло: Хебеј, Кина 3. Прилагодено атрибути: Стандард: API5L, ASTM A252, ASTM A53, GB / Т 8, API 5CT, ASTM A53, ASTM A500. Одделение: X42-100 API 5L: GR Б, X42, X46, X56, X60, X65, X70 ASTM A53: GR A, GR B, GR C EN: S275, S275JR, S355JRH, S355J2H GB: Q195, Q215, Q235, Q345, L175, L21 ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  1. Основни информации за производот
  Име на производ: Пренос LSAW цевка
  2, производ атрибути
  Бренд: Подемот челик
  Модел: API5L, ASTM A252, ASTM A53, GB / Т 8, API 5CT, ASTM A53, ASTM A500.
  Сертификат за автентикација: ISO.API.CE
  Потекло: Хебеј, Кина
  3. Прилагодено атрибути:
  стандард:
  API5L, ASTM A252, ASTM A53, GB / T 8, API 5CT, ASTM A53, ASTM A500.
  одделение:
  X42-100 API 5L: GR Б, X42, X46, X56, X60, X65, X70
  ASTM A53: GR A, GR B, GR C
  EN: S275, S275JR, S355JRH, S355J2H
  ГБ: Q195, Q215, Q235, Q345, L175, L210, L245, L320, L555 L360-
  Надворешниот дијаметар: 406mm-1626mm (16 "-64")
  Дебелина на ѕидот: 6.4mm-54mm (1/4 "-21 / 8")
  Должина: 3.0 m-12.3m
  Крај: краја Круг (директно намалување, видов сече, и факел намалување). Или beveled за.
  Површина: лесно подмачкана, топло поцинкувани, Електро поцинковани, црна, Баре, лак слој / Анти масло.
  Користи: Линија цевка може да ги исполни сите барања на пренос на гасоводот под висок притисок за, пренос, и тоа е исто така познат како следниве три аспекти.
  Пакување: Пластични приклучоци во двата краја, Шестоаголни снопови на макс. 2000kg со, 2000kg, главното тело на земјата е на следниве два аспекти.

  информации 4. Трансакција
  MOQ: 5 тони
  Цена: 400-600 долари / тон
  Начин на плаќање: 30% /, L / C T T
  снабдување капацитет: 10000 ТОН
  Време на испорака: 15-20 дена
  Конвенционалната приклучоци и во пакет: Пластични завршува, Шестоаголни снопови на макс. 2000kg со неколку челични цевки, два тагови на секој пакет Обвиен во, водоотпорна хартија, ПВЦ ракав, и вреќи со неколку челични ленти, пластични капи или како на барање на клиентите.

  5. Опис на производот:
  Надолжно-ЕПП заварени споеви (LSAW) цевки се направени од челични плочи намали од израмнат топло валани котури и од JCOE и УОЕ (процесот на формирање во која плоча како буквата "Ј", "Ц" , "О" или "U" форма, тогаш експанзија) формирање процеси.
  Исто така, на механички својства на цевката неблагородни метали и заварување метални беа тестирани, а резултатите се во согласност со соодветните спецификација цевка API SPEC 5L или DNV-OS-F101, кои покажаа дека домашните LSAW цевки може да се користи за нафта и гас цевководи.

  Стандардна API5L, ASTM A252, ASTM A53, GB / Т 8, API 5CT, ASTM A53.
  Одделение X42-100 API 5L: GR Б, X42, X46, X56, X60, X65, X70
  ASTM A53: GR A, GR B, GR C
  EN: S275, S275JR, S355JRH, S355J2H
  ГБ: Q195, Q215, Q235, Q345, L175, L210, L245, L320, L555 L360-
  Надворешен дијаметар 406mm-1626mm (16 "-64")
  Дебелина на ѕидот 6.4mm-54mm (1/4 "-21 / 8")
  должина 3.0 m-12.3m
  крај квадратни завршува (директно намалување, видов сече, и факел намалување). Или beveled
  Површинска лесно подмачкана, топло поцинкувани, Електро поцинковани, црна, Баре, лак слој / Анти.
  Користи линија цевка може да ги исполни сите барања на пренос на гасоводот под висок притисок, висок притисок, а тоа е исто така познат како следниве три аспекти.
  Пакување Пластични приклучоци во двата краја, Шестоаголни снопови на макс. 2000kg, на, на право и погрешно, како и правото и погрешното.
  Тест Хемиски компонент анализа, механички својства (Ultimate затегнувачка цврстина, развлекување, издолжување и), и тоа е исто така познат како "Ју".

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!