• 01
 • 02
 • 03
 • 04
Бесшевни структури цевка

Бесшевни структури цевка

CRA (Отпорен на корозија легури) облечени цевки и цевки наредени применуваат за анти-корозија животната средина, тие се сметаат како
Прочитај повеќе
Бесшевни цевки слој

Бесшевни цевки слој

CRA (Отпорен на корозија легури) облечени цевки и цевки наредени применуваат за анти-корозија животната средина, тие се сметаат како
Прочитај повеќе
LSAW слој цевки

LSAW слој цевки

CRA (Отпорен на корозија легури) облечени цевки и цевки наредени применуваат за анти-корозија животната средина, тие се сметаат како
Прочитај повеќе
Пренос ERW цевки

Пренос ERW цевки

CRA (Отпорен на корозија легури) облечени цевки и цевки наредени применуваат за анти-корозија животната средина, тие се сметаат како
Прочитај повеќе
SSAW Пренос цевки

SSAW Пренос цевки

CRA (Отпорен на корозија легури) облечени цевки и цевки наредени применуваат за анти-корозија животната средина, тие се сметаат како
Прочитај повеќе
SSAW слој цевки

SSAW слој цевки

CRA (Отпорен на корозија легури) облечени цевки и цевки наредени применуваат за анти-корозија животната средина, тие се сметаат како
Прочитај повеќе
Пренос LSAW цевка

Пренос LSAW цевка

CRA (Отпорен на корозија легури) облечени цевки и цевки наредени применуваат за анти-корозија животната средина, тие се сметаат како
Прочитај повеќе
ERW структурните цевки

ERW структурните цевки

CRA (Отпорен на корозија легури) облечени цевки и цевки наредени применуваат за анти-корозија животната средина, тие се сметаат како
Прочитај повеќе

за RISE

RISE се наоѓа во Кина и служи на нафтени и гасни компании од 2007 година, ние обезбеди можност помош и производи, вклучувајќи API 5L линија цевка, јаглерод и легирани цевка, обвивка и цевки, челик, морон прачка, челик цевководни фитинзи, вентили, и equipmen
Прочитај повеќе

Зошто да не одберете нас

 • професионални искуства

  Ние сме биле во служба на нафта и гас компании за последните 9 години, се успее да се постигне профитабилен целосно задоволни договори со повеќето познати клиенти на активноста на нафтено поле, како што SINOPEC / CNPC / Pemex / ПДВСА / PTTEP / AMOTIC / ITECO, и многу
 • Ефикасни јавни набавки и инспекција

  Со цел да се исполнат барањата на различни пазарот и одржување на конкурентна предност. Октални постави специјализиран оддел за набавки и инспекциски администрации. Од Фабрика за ревизија, правејќи планови за квалитет, претходно инспекција состанок, сведок на производство,
 • целосно следење

  Секој производ од октални е целосно да се следат за секој процес, вклучувајќи суровини материјал за контрола, греење Не, Серија Не, Производ бр Откако Неквалифицираните материјал се наоѓа, што одговара тест и подобрување ќе се направи тоа.

Материјал Опис на цевки Проектот линија

Заварени линија цевка, заварени SAW, ЗАВАРУВАЊЕ МЕТОД надолжно, МАТЕРИЈАЛ јаглероден челик, надворешен дијаметар 24 во, номиналната тежина 171,29 lb / ft, дебелина на ѕидот 0,688 во, стандард и GRADE API 5L Б, завршува ДИЗАЈН beveled, надвор ПРЕМАЗ лакирани, ПДВСА дополнителни СПЕЦИФИКАЦИИ EM-18-00 / 03, номинална должина 40 ft (+/- 2FT), Спецификација за производ НИВО PSL1.
Прочитај повеќе

ERW линија цевки за ПДВСА, материјал стандард API 5L X65 PSL1

Материјал PO текст линија цевка, заварени ERW, МАТЕРИЈАЛ јаглероден челик, надворешен дијаметар 16 во, номиналната тежина 82,77 lb / ft, дебелина на ѕидот 0.500 во, стандард и Garde API 5L X65M, завршува ДИЗАЈН BELEVED, заварување SHAPE надолжен, НАДВОР ПРЕМАЗ MILL обложени, номинална должина 40ft (12m), Спецификација за производ НИВО PSL2, номинална должина: 12м +/- 0.5 M (40 FT +/- 2FT)
Прочитај повеќе

извезува челични цевки додатоци на ASTM A234 WPB Лактот

STEEL ELBOW 45 степени и 90 степени, големини од 1 1/2 во до 8, дебелина SCH 40, SCH СПБ, SCH 80, Д-Р 6000, МАТЕРИЈАЛ ASTM A234-WPB; Концентрични намалување SCH 20 X SCH 40, со дијаметар од 2 до 8, МАТЕРИЈАЛ СТАНДАРДНИ И ОЦЕНКИ ASTM A234-WPB, челик маици во различни големини, капчиња и брадавиците.
Прочитај повеќе

проектот на случај

CRA (Отпорен на корозија легури) облечени цевки и цевки наредени применуваат за анти-корозија
Прочитај повеќе
WhatsApp Онлајн Chat!